Повітряні клапани для каналізації та вентиляції
Повітряні клапани для каналізації та вентиляції
Сучасні квартири і будинки є герметичними конструкціями, тому потребують ефективної вентиляції. Обов'язковим її елементом є вентиляційний клапан, який пропускає повітряні маси тільки в один бік.
Повітряний каналізаційний клапан необхідний у системі для вирівнювання розрідженого (негативного) тиску. Він виникає під час різкого скидання води у великій кількості (спуск унітазу, виливання відра води тощо), яка забирає з собою велику кількість повітря. У нормальному стані повітря засмоктується через фановий стояк, тиск стабілізується, ніяких неприємних запахів не спостерігається.
Всі труби стічних вод (від раковини, ванни, душової кабіни, унітазу, пральної та посудомийної машини) підводяться до каналізаційного стояка (рідина в який потрапляє самопливом). Це вертикально розташована труба, яка проходить через весь будинок. У нижній частині стояк входить у центральний каналізаційний колектор, яким стоки надходять до очисних споруд або вигрібної ями.
Але виникають ситуації, коли кількості повітря, що надходить через фановий стояк, недостатньо для того, щоб вода вільно виходила. Ось тоді і з'являється запах. При нестачі повітря негативний тиск, що виникає, зриває найслабший водяний затвор. Це означає, що вода, яка стоїть у коліні сифона (умивальника, мийки, трапа під ванною), частково всмоктується в каналізацію, відкриваючи доступ каналізаційним газам. Поки ви не скористаєтеся цим приладом, у ванну/туалет надходить повітря з каналізації. Це не тільки неприємно, а й небезпечно. У каналізаційній атмосфері міститься не тільки метан, який сам по собі — не подарунок. Там можуть бути бактерії, спори різних грибків, мікроорганізмів.
Щоб не відбувалося зривів гідрозатвора і ставлять повітряний клапан для каналізації. У нього є ще кілька назв - вакуумний клапан, вентиляційний каналізаційний клапан і аератор.
Для виготовлення відсічних пристроїв використовують різні матеріали. Вони можуть бути як металевими (бронза, латунь, нержавіюча або вуглецева сталь), так і полімерними (ПВХ, поліетилен). Кожен із варіантів має свої переваги та недоліки.
Кожен із варіантів має свої переваги та недоліки.
При виборі місця встановлення необхідно взяти до уваги такі поради:
- клапани слід підключати на більшій висоті, ніж підключений шланг від сантехнічного пристрою. У цьому випадку можна гарантувати стабільну і надійну роботу вакуумного запору;
- Приміщення, де проводиться установка, повинні мати хорошу вентиляцію. Тобто, якщо це горище приватного будинку, воно має бути провітрюваним. Коли місцем увімкнення є ванна кімната або туалет, їх необхідно оснастити витяжкою;
- вакуумна запірна арматура не переносить охолодження, тому в приміщенні, де її встановлено, температура не має опускатися нижче за точку замерзання води (0°С). При недотриманні цього правила пристрій з великою ймовірністю втратить працездатність або може повністю вийти з ладу;
- клапан повинен бути встановлений вертикально. У тому випадку, якщо в обраному місці труба прокладена горизонтально, в неї необхідно врізати коліно
Здебільшого в приватних будинках і квартирах ставлять пластикову каналізацію. Повітряні клапани теж підбирають з того ж матеріалу - ПВХ або поліпропілену.
Клапан на каналізацію – потрібний і корисний пристрій, що стабілізує роботу системи і запобігає аварійним ситуаціям. Установка його можлива в будь-якому типі приміщення, слід тільки правильно підібрати тип конструкції.
Дзвоніть, ми допоможемо зробити правильний вибір! ☎: (096) 658 02 08 ☎: (093) 658 02 08
У цій категорії немає товарів